КАТЕДРАЛЬНИЙ СОБОР
              УКРАЇНСЬКИЙ ПРАВОСЛАВНИЙ КАТЕДРАЛЬНИЙ СОБОР СВ. КНЯЗЯ ВОЛОДИМИРА

  Перші українські поселенці на американському континенті з'явилися понад сто десять років тому, наприкінці ХІХ століття. Важке життя у Європі, зокрема у Східній, спричинялося до того, що з кожним роком українців ставало на північно-американському континенті все більше й більше. Українські піонери Середнього Заходу стали все частіше оселятися в околицях сучасного Чикаго та збільшувати українську присутність у цьому регіоні.
У чужому краю важко зберегти своє національне обличчя. Усвідомлюючи небезпеку асиміляції, розчинення у різнобарвному етнічному морі на теренах Америки, наші співвітчизники, перш за все, подбали за збереження національних традицій та духовне й культурне життя спільноти, що з кожним роком перетворювалася у згуртовану українську громаду. Об'єднуючим чинником традиційно стала Церква.


Вірні Української Православної Церкви були одними з перших, хто об'єднався за конфесійним принципом та започаткував у 1916 році храм святої Трійці на вулиці ERIE. Невелика церковця на тридцять років стала осередком православного життя в Чикаго, а після приїзду до цього міста предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви Іоана Теодоровича, стала Катедральним Собором. У 1937 році відбулося перейменування Катедрального Собору і відтоді храму було надано ім'я Хрестителя України-Руси - святого князя Володимира.

Минали роки. Закінчувалася Друга Світова війна. Розросталася Українська околиця й настав час подумати про майбутнє. Почалися пошуки приміщення для нового храму. І у березні 1945 року парафіяни Катедрального Собору придбали на перехресті вулиць OAKLEY та CORTEZ великий лютеранський храм. Уже протягом наступних декількох років стало очевидним, що рішення придбати значно більший за розмірами храм, було вірним. Повоєнна хвиля української еміграції, яка пережила лихоліття Другої Світової війни та тривале перебування у таборах для переміщених осіб, бурхливим потоком стала заповняти Катедральний Собор.

Як часто трапляється у житті кожної родини періоди піднесення змінювалися роками відносного затишшя у діяльності парафіяльної громади святого князя Володимира. Але процес не стоїть на місці. Особливо помітне пожвавлення у житті парафії відбулося за роки Незалежності. Уже в перші роки Незалежності при парафії святого князя Володимира була створена та активно працювала Комісія зв'язків з Україною, яка допомагала нашим братам та сестрам на Батьківщині.

Парафіяльне життя не стоїть на одному місці. Збільшується чисельність парафії святого князя Володимира, приходять нові люди, сповнені енергії та бажання працювати для добра парафії.

Ласкаво просимо!

 
     Наші Партнери
 
 
 
 
Хрещення
Церемонія.
Немовля і доросле хрещення.
Одруження
Підготовка до вашого одруження.
Сповідь
Підготовка до сповіді.