Українське ЧикагоБолять зуби?
Вітаємо Вас!
Кіно-переклад
Прапор Чикаго.
Символіка:

Смуги - Три білі смуги прапора представляють, з верху до низу : Північ, Захід і Південні сторони міста. Вища блакитна смуга представляє Озеро Мічіган і Північний Рукав Річки Чикаго. Нижня блакитна смуга представляє Південний Рукав Річки Чикаго і Великого Каналу.

Зірки - Чотири червоні шестикутні зірки на білій смузі білизни, в центрі зліва направо (хоча це не замовлення, в якому вони були додані прапору):

 • Перша зірка представляє Fort Dearborn. Це було додане прапору в 1939. Шість пунктів символізують перевезення, робочу силу, торгівлю, фінанси, багатолюдність, і міцне здоров'я.
 • Друга зірка - нагадує Велику пожежу Чикаго 1871. Шість пунктів представляють чесноти релігії, освіти, естетики, правосуддя, добродіяння, і цивільної гордості.
 • Третя зірка символізує Всесвітнє Колумбійську Виставку 1893. Шість пунктів - це перші суб'єкти в Чикаго, які представляли: Франція 1693, Великобританія 1763, Вірджинія 1778, Північно-західна Територія 1798, Територія Індіани 1802, і Ілінойс 1818.
 • Четверта зірка представляє Виставка Прогресу-Століття Роз'яснення (1933-1934), і була включена в 1933. Його пункти посилаються на хвастощі прав: Всесвітнє Третє Найбільше Місто, Латинський Девіз (Urbs в horto - Місто в саду) Чикаго, Чикаго "я Буду" Девіз, Великий Центральний Ринок, Задайтеся питанням Місто, Місто Угоди.

Поточній пропозиції сприяє міський комітет, щоб отримати Олімпійські Ігри в Чикаго-2016; якщо місто зуміє отримати Олімпійські Ігри, п'ята зірка можливо буде додана прапору.

Клімат


Місто лежить у зоні вогкого континентального клімату і переживає 4 окремі пори року. В липні, найтеплішому місяці, температура сягає максимум 84.9 °F (29.4 °C) і мінімум 65.8 °F (18.8 °C), а в січні — найхолоднішому місяці року, показники термометра коливаються від найбільшого значення 31.5 °F (-0.3 °C) та найменшого -17.1 °F (-8.3 °C). Згідно з Національною Службою Прогнозу погоди США найвища температура у Чикаго була зареєстрована 24 липня 1934 року і сягала 105 °F (41 °C). Найнижча температура спостерігалася 20 січня 1980 року і становила -27 °F (-32.7 °C). Річна кількість опадів у Чикало в середньому становить 34 дюймів. Найчастіше дощі випадають влітку. Для Чикаго характернішими є короткачасні зливи та грози, ніж затяжні дощі. Зима є найсухішою порою року, хоча у Чикаго взимку часто випадає сніг. Найсніжнішою зимою в Чикаго були 1929-30 роки, коли кількість випалого снігу становила 114.2 дюймів за всю зиму. Найбільше опадів за день випало 14 серпня 1987 року — 6.49 дюймів або (164 мм).

Місяць Січ Лют Бер Кві Тра Чер Лип Сер Вер Жов Лис Гру Рік
сер. найвищ.°C(°F) 0 (32) 2 (35) 8 (46) 15 (59) 21 (70) 27 (81) 29 (85) 28 (83) 24 (76) 18 (64) 9 (48) 2 (36) 15 (60)
сер. найнижч.°C(°F) -8 (17) -6 (21) -1 (29) 5 (40) 10 (50) 16 (60) 19 (66) 18 (65) 14 (56) 7 (45) 1 (33) -5 (22) 6 (42)
Джерело: http://www.sws.uiuc.edu/

 

Міста-побратими


Чикаго має 27 Міста-побратими

 Номер 
Місто
Країна  
З якого року
є побратимом
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27

 

Чикаго - третє за величиною місто в США. Розташоване в дельті однойменної річки. Велике Чикаго простягнулося на 47 кілометрів уздовж озера Мічиган. Той, хто хоч раз побував у центрі Чикаго на березі Мічигана, той назавжди залишить у пам'яті вид величних хмарочосів, які височать над водою озера-моря.

Центр Чикаго


Деякі факти з історії Чикаго

Клацнути, збільшене зображення

"Chicago In 1779 (Then called Eschikago)" Showing the Cabin of Jean Baptiste Point de Sable 'Colored' The 1st Permanent Settler. Photo courtesy of the Chicago Historical Society.

 • Першим мешканцем Чикаго був гаїтанець Жан - Баптист Пойнт де Сабле, торговець шкірами з Санто - Домінго. Він прибув сюди у 1770-их роках і одружився з жінкою народності потаватомі. Згодом заснував торгівельний пост. В витоках річки Чикаго він побудував маленьке містечко в 1779 році.
 • У 1803 році Армія Сполучених Штатів Америки заснувала тут форт Деборн, який був зруйнований у 1812 році під час Деборнської різні. Племена оттава, оджибве і потавотомі віддали ці землі Сполученим Штатам під час Сен-Луїського договору 1816 року.
 • В 1830 році було рішено розпочати розпродаж ділянок землі в околицях теперішнього Центру (Downtown). Мета розпродажу - збір коштів для прокладки каналу, який би з"єднав Чикаго з річкою Міссісіпі.
 • 12 серпня 1833 року селище Чикаго (350 мешканців) інкорпороване як Town of Chicago. Назва міста походить з мови індіанців, плем"я потоватомі. Одна версій - "цибуля", інша - "великий".

Клацнути, збільшене зображення

Печатка Чикаго.

 • Днем народження міста Чикаго вважається 4 березня 1837 р. Коли населення селища перевищило 4000 чоловік, воно одержало статус міста, City of Chicago. До цього тут знаходився військовий форт, що контролював важливий водяний шлях і стверджував владу федерального уряду.
 • В 1848 році засновано Чикагська Торгова Біржа - найбільш старіша і велика біржа по фючерам у світі. Також місто становиться важливим транспортним центром Америки, оскільки закінчено будову Мічиган - Канал і в Чикаго прибув перший локомотив. В наступні 3 роки населення міста потроїлось.
 • Клацнути, збільшене зображення Пожежа в Чикаго.
  8 жовтня 1871 року в Західній частині міста виникла пожежа, яка охопила все Чикаго. Через 2 дні міщани підрахували збитки: 300 загинуло, 90.000 людей залишилось без даху, а загальний матеріальний ущерб склав 200 млн.доларів. Пожежа представила можливість спланувати і побудувати досконадо нове місто.
 • В 1889 році Джейн Адамс заснувала в Чикаго Hull House - організацію, котра допомагала емігрантам, які приїхали в місто зі всього світу. Пізніше, Джейн стала першою американкою, отримавши Нобелівську премію миру (1931).
 • Клацнути, збільшене зображення

  Оглядове коло.

  В 1893 Чикаго прийняло Всесвітню Колумбійську Виставку: за 6 місяців на їй експозиції побувало 26 млн. людей. Щоб забезпечити безпеку і безперебійну доставку гостей, влада Чикаго першими в світі побудувала колію на високих опорах (теперішня лінія "L" - Loop). На виставці вперше в світі було представлено оглядове коло - Ferris Wheel. В цьому же році з легкої руки редактора "New York Sun" Чарльза Дана у Чикаго появилось прізвисько "Місто вітрів" ("Windy City"). Насправді Дана не мав на увазі вітер, який дійсно налітає на наше місто. Редактор був обурений деякими речами американських політиків котрі приїхали на Всесвітню виставку, і використовували трибуну в своїх власних цілях а не в інтересах Америки. Слова на вітер, ось що мав на увазі сер Чарльз.
 • Клацнути, збільшене зображення

  Готель "Хілтон".

  Через рік чикагський бізнесмен (в минулому бейсболіст) Альберг Спалдинг налагодив виробництво бейсбольних м "ячів і біт, котрі і до нині є зразком для виробників. Доречі, компанія "Spalding" є домінуючою в світі. В цьому же році побудований перший в світі готель з пожарною системою - Palmer House Hilton на перехресті вулиць State і Monroe.
 • В остатній декаді дев"ятнадцятого століття будується Чикагський оркестр, бібліотека і всі основні музеї. А частина Колумбійської виставки, де були експонати, тепер не що інше як Museum of Science and Industry.
 • Клацнути, збільшене зображення

  Вежа Сірс.

  Нове місто стало швидко зростати й у Чикаго прийшла перша хвиля іммігрантів з Ірландії, Німеччини та Скандинавії. Нові хвилі імміграції принесли поляків, українців, євреїв, чехів, литовців, італійців, греків. Чикаго перетворився в такий же казан націй, як і Нью-Йорк. І сьогодні в Чикаго існують численні громади та національні співтовариства. Місто швидко зростало і, з винаходом паровозів, перетворилося у величезний транспортний вузол: сировина йшла з заходу, готові товари зі сходу. Перший хмарочос з'явився в Чикаго 1885 року. Сьогодні в центральній частині міста знаходяться декілька найвищих будинківу світі. Один із таких хмарочосів - Вежа Сірс ( Sears Tower), 110 поверхів. Багато з цих будинків мають спостережні площадки, які відкриті для публіки. Краєвиди Чикаго прикрашають роботи знаменитих американських архітекторів, серед яких Луїс Салліван, Деніел Н. Бархем, Френк Ллойд Райт, Людвіг Мис Ван дер Рое. Чиказькі м'ясники винайшли трайлери-рефрижератори, щоб м'ясо можна було перевозити влітку на великі відстані. Саме вони зробили м'ясо доступним продуктом в Америці.
 • Клацнути, збільшене зображення

  Годинник.

  Унікальний годинник - Clock at Marshall Field's був всановлений на куті вулиць Washington i State в 1897 році. Зроблений з бронзи і споруджений на висоті 17,5 футів над землею вагою 7,75 тон.
 • В 1909 році Чикагська планова комісія обнародувала план Данієла Бурнхема, який передбачав встановити набережну лінію, організацію системи парків і так званий "лісний пояс" ( нинішний forest preserves ). План був унікальним - першим поміж всіх американських міст.
 • В 1914 році в Чикаго народилася велика музична течія, котра отримала назву "джаз". У її витоків стали керівники групи легендарні Бені Гудмен і барабанщик Джин Крупа.
 • В 1919 році агент по нерухомості Арчибальт Теллер відкрив перший магазин цукерків "Fannie May". Насправді ніякої Fannie May не існувало, оскільки пан Теллер думав що це ім"я більш підходить для випуску солодкої продукції.
 • В 1946 році Wrigley Building став першим в світі кондиціонованою конторою і світі. Виробник жуйки Війлям Ріглі (заснована ним компанія виготовляє 20 млн. пачок в день) став першим господаром справи, давши своїм працівникам 2 вихідні дні - субота і неділя.
 • Клацнути, збільшене зображення

  Перше видання.

  Хью Хефнер розпочав в Чикаго публікацію журналу "Playboy" в 1953 році. Перший випуск продавався по ціні 50 центів і головною героїнею була Мерлін Монро.
 • В 1964 році Френк Сінатра заспівав пісню про Чикаго "My kind of town", котра прозвучала у мюзиклу "Robin and Sevent Hoods". Пісня була признана найкращою піснею року Всеамериканською асоціацією преси.
 • Абревіатура чикагського аеропорта O"Hare - ORD - означає стару назву аеропорта - ORCHARD FILD.
 • Чикагська громадська бібліотека є найбільшою в світі - понад 2 млн. книжок.
 • Найдовша вулиця світу також находиться тут - це вулиця Western.
 • Найбільший фестиваль їжі в світі відбувається кожного літа в Чикаго і називається "Taste of Chicago".

Мегаполіс Чикаго - на другому місці в США за кількістю зайнятих у промисловості. Тут виробляють безліч речей: сталь, електротовари, харчові продукти, транспортні засоби, пластмаси і багато чого іншого. У Чикаго зосереджені штаб-квартири найбільших американських корпорацій.

Чикаго сьогодні - найважливіший фінансовий центр середнього заходу США.

Аеропорт О'Хара - найзавантаженіший аеропорт у світі (72 485 228 пасажирів на рік, 1 589 667,6 тон авіавантажоперевезень на рік).

Чикаго - один з основних центрів вищої освіти в США. До числа найвідоміших вищих навчальних закладів відносяться престижний Чиказький Університет, Північно-Західний Університет, Іллінойський Технологічний Інститут, Університет Лойола, Університет Де Поль, Іллінойський Університет. В університетах м. Чикаго працює Нобелівських Лауреатів більше, ніж де-інде в світі.

Населення


місто Чикаго - 2 842 519 чол.

метрополія Чикаго (9 графств) - 9 439 351 чол.

 • вихідці з Європи - 1 263 524 (з них - 207 476 іспаномовні)
 • афро-американці - 1 087 711 (з них - 13 240 іспаномовні)
 • вихідці з Азії та Океанії - 104 118 (з них - 5 341 іспаномовні)
 • американські індіанці - 7 064 (з них - 2 067 іспаномовні)
 • інші - 321 309 (з них - 317 728 іспаномовні)

Географія


 

Широта

41 50'0

Довгота

87 37'3

Площа 228.443 кв. миль
Довжина 26.049 миль
Ширина 21.563 миль
Берегові лінія 29 миль
Міський квартал 330"х660" (5 акрів)
Висота над морем 578,5 футів

Влада


Форма правління мер
Міська рада 50 людей
Термін 4 роки
Виборців понад 1.5 млн

Поліційне управління


Районів 25
Поліцаїв 14,156
Разом в управі 16,706
Патрулі 1,144
Добровольці 2,334
Коней 40

Управління пожежної охорони


Районів 6
Батальонів 24
Станцій 111
Кораблів 1
Гелікоптерів 2
Пожежників 4,250
Парамедиків 722
Добровольців 304

Департамент здоров"я


Лікарні 8
Пс. Лікарні 16

Бібліотеки


Разом 81
Книжок 14,666,500
Читачів 1,732,183
Циркуляція 8,000,300

Найбільш високі будинки Чикаго


будівля поверхів футів
Sears Tower 110 1,454
John. Hancock Center 100 1,127
AMOCO 80 1,136
311 S. Wacker Drive 65 970
Two Prudential Plaza 64 912

Транспортна система


Легкові машини (таксі включно) 1,154,788
Вантажні, B Plates 55,491
Вантажні, RV і автобуси 19,032
Трайлери 80,700
Мотоцикли 16,003
Пасажирів автобусів 2,500
Пасажирів разом 449,995,000

Аеропорти


Аеропортів 2
O'Hare 900,000
Midway 366,000
авіавантажоперевезень (тон) 1,619,512.3
пасажирів разом 97,000,000

Деякі ЗМІ у Чикаго


 

Chicago Radio Stations

Chicago Newspapers Chicago TV Stations

WXAV-FM Radio 88.3

Beacon Newspaper -- Aurora, IL CLTV: Chicagoland TV news

WXRT-FM Radio 93.1

Chicago Sports Review --  Chicago, IL WBBM: CBS 2

WIIL-FM Radio 95.1

 Chicago Sun-Times -- Chicago, IL WMAQ: NBC 5

WLUP-FM Radio 97.9

Chicago Tribune --  Chicago, IL WLS: ABC 7

NINE-FM Radio 99.9

Crain's Chicago Business -- Chicago, IL WGN: WB 9

WKQX-FM Radio 101.1

Commercial Newspaper -- Danville, IL WTTW: PBS 11

WTMX-FM Radio 101.9

Courier  -- Lincoln, IL WYCC: PBS 20
Daily Herald -- Arlington Heights, IL CANTV: public TV 19

News/Talk Radio Station

Dispatch -- Moline, IL CANTV: public TV 21

WGN-AM Radio 720

Herald & Review -- Decatur, IL WWME: Ch 23

WBBM-AM Radio 780

Illinois Business Journal -- Chicago, IL WCIU: Independent 26

WLS-AM Radio 890

Journal Star -- Peoria, IL   CANTV: public TV 27

WLUP-AM Radio 1000

Lisle Sun -- Naperville, IL WFLD: FOX 32

WKRS-AM Radio 1220

Newspaper-Gazette -- Champaign, IL CANTV: public TV 36

WJBC-AM Radio 1230

Northwest Herald -- Crystal Lake, IL WCPX: PAX 38

WRMN-AM Radio 1410

Pantagraph -- Bloomington, IL CANTV: public TV 42

Sports Radio Staion

Quincy Herald Whig -- Quincy, IL WSNS: Telemundo 44

ESPN Radio 1000

Register Mail -- Galesburg, IL WPWR: UPN 50
Rockford Register Star --Rockford, IL   WJYS: Religious 62 Hammond, IN
Adult Radio Station
State Journal Register --Springfield, IL WGBO: Univision 66
   
   
   
Country Music Stations
   
   
   
Oldie Stations
   
WZZN-FM Radio 94.7    
   
   

Jazz Music

   
   
   
   
   
   
Religious Stations
   
   
   
   
  Українські ЗМІ у Чикаго
 
Радіо Станції Газети Телебачення
Громадське Радіо-AM750 Віче --Elmwood Park, IL WKBS (сhannel 48) - UZIR (Узір)
Незалежне Радіо-AM1220 Українське Слово --Arlington Heights, IL
Міст-AM 1240 Час і Події --Gurnee, IL

 

 

Chicago Official Home Page
 

Сервіс

навігації

 

Наші партнери


    chicagua.com © Chicago 2008